czwartek, 6 grudnia 2012

Poznaj siebie - medytacja 4I teraz popatrz: - Krzyż Jezusa to sprawa poważna., ale Krishna żyje w zabawie. Taniec Kriszny różni się jakością od niesionego przez Jezusa krzyża. Krzyż był ciężarem. To nie była zabawa, ale coś nieludzko poważnego. Dlatego chrześcijanie mówią, że Jezus nigdy się nie śmiał. Wierzysz w to?  Jak mógł się śmiać, skoro dźwigał krzyż?  A nie niósł go dla siebie, ale dla całej ludzkości. Dla tych, którzy byli, dla tych, którzy odeszli i dla tych którzy mieli przyjść dopiero! To odpowiedzialna sprawa.
Według mnie, to nieprawdziwy obraz Chrystusa. Tak go tylko chcą widzieć chrześcijanie. Jeśli ktoś nie umie się śmiać, nie może być religijny.
Jeśli ktoś umie się śmiać z siebie, staje się religijny. Jest pełen zabawy. I według mnie , taki był Jezus.
Nie odchodź od życia! Bądź w życiu!
(Osho )

I nie idź czyjąś drogą. Twoja droga jest inna, niepowtarzalna. I jeśli ktoś ci mówi: -
idź swoją drogą, to on mówi ci prawdę. Tylko nie wie jaka ta droga ma być. I  nie słuchaj go.  To szukanie jest. Zupełnie po omacku.  Bo on jest tak samo zagubiony jak ty. Oboje jesteście na rozstajach.
Powiem ci więcej: ten, kto do ciebie tak przemawia, z pozycji: ja wiem! Nic nie wie! On się boi jutra!
Każdy człowiek ma własne drzwi, przez które zbliża się do rzeczywistości. Nikt nie może iść za kimś innym. Bo wtedy stajesz się czyimś wyznawcą, znaczy, że bezpieczeństwa szukasz,  czyli spryciula jesteś. Po śladach idziesz.  Tam już ktoś dotarł.
Tylko pamiętaj: -coś , co było dobrą ścieżką dla kogoś, dla ciebie tak wcale być nie musi…..Nawet nie może być, wszak każdy jest inny. Masz swoją drogę stworzyć i dupa blada jest z twojego sprytu.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza