czwartek, 9 maja 2013

Po Drugiej Stronie - 3
                 Nauki odebrane „Po Drugiej Stronie”.
Gdy wróciłem ze szpitala do domu, zapisałem sobie te swoje nauki, bo dziś pewnie bym tak wszystkiego nie pamiętał. Przepisuję słowo w słowo, z jednym wyjątkiem: - dodałem tylko słowa o lwach-gąsienicach, jest przez to znacznie jaśniej. Czego się więc dowiedziałem?:
   
    - Śmierci nie ma.
    - Jesteśmy duszami nieśmiertelnymi wcielonymi chwilowo w kolejną materię. Każdy miał już wiele wcieleń. Ich drobne odpryski to Deja vu ( Już to było).
    - Nasza wiedza jest ułomna i wątpliwa, otwórzmy się więc na Nowe. Życie to nieustający rejs po bezkresnych oceanach szczęśliwości. To ty jesteś kapitanem i sternikiem. Gdy to pojmiesz, dopłyniesz do „pachnących zielonych łąk pokrytych kwiatami”. To twoja myśl przewodnia jest twoim panem i mistrzem. Sami tworzymy swe niebo i piekło.
    - Wiele widzimy, ale nie widzimy innych płaszczyzn, co nie znaczy, że ich nie ma.
    - Powinniśmy zawsze być sobą, nie naśladować zachowania i wiedzy drugiego człowieka. Wiele nie trzeba, aby być sobą, wystarczy otwierać się przed ludźmi, dostarczając im wieści o sobie.
    - Wcielamy się w ciało, żeby wzmocnić swoją wibrację.
    - Jesteśmy Jednością.
    - Mamy prawo mówić co myślimy i czujemy, nie bojąc się wyśmiania.
    - Celem życia jest osiągnięcie poziomu wibracji Twojego Przewodnika Duchowego.
    - Przewodnika Duchowego mają lwy-gąsienice i taki człowiek jest Biały. ( to już właściwie mistrz )
    - Przewodnika Duchowego nie mają całkowici materialiści, co nie znaczy, że ty nie masz prawa być bogaty i żyć w dostatku. Ludzie sami odpychają pieniądze, potępiając je w duchu. Bieda to choroba umysłu. Tracisz wszystko to, co potępiasz. Dostatek to zdrowy umysł. Szukaj szczęścia w sobie, a nie na zewnątrz.
    - Trucizna niszczy ciało. Dla umysłu taką trucizną są negatywne myśli. Wiele chorób ma taką właśnie przyczynę. Nie oceniaj, nie krytykuj. Negatywne myśli wywodzą się z lęku. Sam wtedy stwarzasz zamęt. Nie skupiaj się na przeszkodach, dajesz im wtedy siłę.
    - Nie osądzaj. Gdy ktoś osądza, znaczy to, że się zamknął i uważa, że nie musi się już niczego uczyć. On wszystko wie.
    - Rzeczy należące do świata wewnętrznego występują jako odwrócone odbicie zwierciadlane. Kiedy na przykład dostrzeże się jakąś liczbę, należy ja odczytywać odwrotnie, jak odbicie w lustrze. 265 oznacza wtedy 562. To anagram. Kulę ogląda się tak, jakby się było w jej środkowym punkcie.
    - Namiętności, które mają siedlisko w niższym, w widzeniu duchowym przyjmują często kształty zwierzęce i rzucają się na człowieka. To jest atak na osobę żywiącą daną namiętność.
    - Moja obecna postawa w bezczasowym Tu i Teraz decyduje o wszystkim.
    - Nie mylić stanu równowagi, ze stanem stagnacji. Żyć pełnią życia. Stagnacja to powolne umieranie.
    - Mamy w sobie silny mechanizm uzdrawiający, trzeba tylko w to uwierzyć. Odrzucić zwątpienie i lęki
    -Trzeba marzyć i pragnąć, ale bez przesadnego oczekiwania na wynik.
    - Bycie gwiazdą wśród ludzi niewiele znaczy, gdy człowiek w środku ma duszę pucybuta, który czeka na napiwek.  Nie czekaj na nagrodę.
    - Gdy odczujemy potrzebę rozwoju duchowego, będziemy mieć ułatwione zadanie, jeśli w dzieciństwie byliśmy blisko z naturą- obserwowaliśmy ptaki, owady, zaśnieżone góry, lub falujące morze, co nam dawało chwile zachwytu. W starszym wieku wrócimy łatwo do obserwacji, jak zmienia się zieleń lasu, na wiosnę, z dnia na dzień.
    - Gdy Drogi ludzi się rozchodzą - lepiej odejdź. Nie zabijaj drugiego swym wygasłym uczuciem. Odchodząc od kogoś, dajesz mu szansę, żeby poznał kogoś, kto go pokocha.
    - Trudności są po to, by odkryć w sobie wewnętrzną moc. Smutek i cierpienie pokazuje nam, co znaczy radość. To ta wstrętna jadowita ropucha, „ale cenny klejnot ozdabia jej głowę”.
      
               Właśnie…..Gdy drogi się rozchodzą, i czujesz, że trzeba podjąć decyzję, rodzi się trudność. Jak to przeprowadzić? Nieproste.
   I przyznaję się: - bałem się. Czego? Utraty wspomnień, czyli siebie, drugiego człowieka ( a jeśli ten następny będzie gorszy?)  samotności, Nowego, Nieznanego…
Ale powiedziałem sobie: - „Do przodu KUTASIE!” I wykonałem. To jest super hasło wspierające dla facetów. Bo dla pań mam jako lekarz Dusz inną receptę:

1 komentarz:

  1. Czy liczba na recepcie była przypadkowa? Z liczbą u góry mam pewne skojarzenia a ta na dole? pozdrawiam 11:11

    OdpowiedzUsuń