poniedziałek, 3 września 2012

YONAGUNI - Archeologia podwodna

A to japońska wyspa Yonaguni, głębokość 30 metrów. Obiekt megalityczny. Nie taka jest historia ziemi, jak nas uczyli w szkole. Kiedyś bazalt kroili nożem....
Monumenty Yonaguni – podwodne struktury kamienne odkryte w 1985 roku przez nurka, przewodnika wycieczek podwodnych, Kihachirō Aratake. Poszukiwał on nowych miejsc dogodnych do obserwacji rekinów.
Kamienne struktury (zwane także "piramidami z Yonaguni") znajdują się w pobliżu wyspy Yonaguni, położonej na wschód od Tajwanu, w archipelagu Riukiu należącym do japońskiej prefektury Okinawa. Regularny układ skał pod wodą, a także kształty przypominające rzeźby m.in. głów zaintrygowały badaczy. Niektóre teorie powstania monumentów łączą te zagadkowe ruiny z mitycznymi cywilizacjami Atlantydy czy Lemurii. Od 1999 roku badania prowadzi Morien Institute.
.

2 komentarze:

  1. E, tam bez przesady. Proponuję zamiast noża użyć brzytwy Ockhama - na pewno o wiele lepiej radzi sobie z takimi historiami.
    Historii uczą takiej, na jaką wskazują dowody naukowe. Gdyby takie struktury wykopywali za każdym rogiem, to pewnie byłaby inna historia. A tak, trzeba poczekać na wyniki badań i nie ma co szaleć, natura czasem nieprawdopodobne rzeczy potrafi stworzyć, a człowiek zawsze jakieś wzorce zobaczy - czy to na szybie, czy na wykresie giełdowym, czy to na Marsie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Osoby które uważają że natura sama tworzy takie rzeczy powinny się zastanowić nad pojmowaniem świata. Liczba różnych podmorskich budowli odkrytych na świecie jest spora, są znajdowane głównie na obszarach szelfu kontynentalnego, czyli terenów, które w czasie ostatniego zlodowacenia były lądem. W związku z tym nasze pytania o to, skąd przybyły ludy starożytnego sumeru, egiptu czy innych cywilizacji mają potencjalne rozwiązanie. A naukowcy z jakąś taką nieśmiałością i niewiarą podchodzą do tego tematu. Takie niesamowite odkrycia a badań niewiele.

    OdpowiedzUsuń