wtorek, 11 września 2012

Masz dwoje oczu - czyli MatrixZarabianie pieniędzy nie musi się kojarzyć z destrukcyjnym wyścigiem szczurów i bezwzględną walką. A rywalizacja niszczy. Jedyna dopuszczalna rywalizacja, to rywalizacja z samym sobą.
           Matrix nas otacza. Masz dwoje oczu. Dopóki nie będzie chwilowego obudzenia trzeciego oka, nie zobaczysz Matrixu. To jest ta szósta czakra w słowach Osho. Którą pigułkę połkniesz? Czerwoną, czy niebieską?
           Powtarzanie sprzyja zapamiętaniu:
.... Spotyka się prawe z lewym, spotyka się rozum i intuicja, spotykają się męskość i kobiecość, yin i yang. Trzeba tu coś zrozumieć. W trzeciej czakrze, mężczyzna i kobieta spotykają się na planie fizycznym, zewnętrznie. W szóstej czakrze znów spotyka się męskość i kobiecość, ale już nie na zewnątrz, a wewnątrz ciebie. Trzecia to ośrodek seksu, a szósta to ośrodek tantry.
               Wewnątrz jesteś obojgiem. Połowa twego istnienia jest kobieca, połowa twego istnienia jest męska. W trzecim oku, tam jest spotkanie. To trzecie oko jest symboliczne, oznacza, że twe prawe oko i lewe oko rozpływają się w jednym oku: ono staje się trzecim okiem. Teraz masz dwoje oczu, dwa istnienia. Potem będziesz miał jedno oko.                          
             Jest takie powiedzenie Jezusa, o ogromnym znaczeniu. Posłuchaj go, medytuj nad nim. Jezus powiada: "Gdy tak oko twe jednym się stanie, całe ciało twe pełne światła będzie."

1 komentarz:

  1. Trochę pisany po łebkach ten wpis. Ale to tak jak w życiu, są dni lepsze i gorsze.Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń