poniedziałek, 29 października 2012

CYKLE GANNA

Szczególną rolę w teorii prognozowania Wiliama Ganna odgrywa podział koła na 360 stopni. Harmonia pełnego okręgu została wykorzystana do wyznaczenia przyszłych punktów zwrotnych rynku. Gann odliczał do przodu: 30, 45, 60, 72, 91, 121, 152, 182, 213, 243, 273, 304, 335 i 360 dni od istotnych dołków lub szczytów, uzyskując w ten sposób potencjalne punkty zwrotne (liczby wytłuszczone miały dla niego szczególne znaczenie. Najważniejszy moment przypada według niego dokładnie po upływie roku kalendarzowego od lokalnego ekstremum .
( Daty powtarzają się )
Metoda Ganna sprawdzała się najlepiej na rynkach produktów rolnych, które są w oczywisty sposób powiązane z cyklami pór roku.
Istotne dni zmiany trendu mogą przypadać także po upływie okresu czasu mierzonego od istotnego szczytu lub dołka, będącego wielokrotnością liczby 7. Z uwagi na fakt, że tydzień liczy 7 dni, a kwadratem tej liczby jest 49, to najważniejsze odwrócenia trendów obserwowane na rynku, znajdują się w odległości od 49 do 52 dni od początku ruchu.
Szczególne znaczenie mają wg Ganna punkty zwrotne położone w odległości 7 miesięcy od kluczowego ekstremum cenowego. Nie należy też jego zdaniem lekceważyć istotnych rocznic ważnych szczytów lub dołków.
Nie wszystkie prace Ganna są dostępne. Pisałem, że małą, ale istotną część, tzw. „złoty kluczyk” -zniszczył.
Poszukiwania Ganna szły wielotorowo. Jedna z dziedzin, która była obiecująca i którą drążył ( i dodrążył skutecznie) to Liczby z Atlantydy. Szykuję posta na ten temat. Skarbnicą liczbową jest dla mnie w tym przypadku mój kolega, Kazimierz Mazan.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz