poniedziałek, 21 października 2013

Zaskakująca historiaZaprawdę godnym i sprawiedliwym, słusznym i zbawiennym, jest żeby człowiek w życiu onym sprawiedliwym był i godnym, żeby człowiek był człowiekiem.....
        Ludzie mogą nie uwierzyć w to, co mówisz, lub piszesz, ale uwierzą w to, co robisz….
        A co ja robię? – Żyję, jak chcę. Czyli żyję w Wolności. Podróżuję, poznaję nowych ludzi i miejsca. Porozumiewam się. Mówię do ludzi, ale też ich słucham. Słucham do czasu, bo bywają tacy, którzy jak katarynka nadają na jeden temat i nie czują tego, że stają się nudni, jak flaki z olejem.
       - Albo tacy, którzy znają się na wszystkim i zawsze muszą mieć rację, oraz pouczają innych.
       - Albo tylko nieszczęśliwi, którym jest dobrze w roli ofiary.
       - Albo…Dość! Nie chcę już prostować niczyich ścieżek.
        Takim ludziom mówię więc: - dziękuję!
Staram do każdego mówić takim językiem, który on zrozumie. Oto jest nauka sufich.
     A bycie sufim to jakbyś był dzieckiem kołysanym w objęciach Boga.
Czarodziejska miseczka żebraka jest zawsze pusta - takie jest zobrazowanie ludzkich pragnień. Ludzie zaaferowani swoimi sprawami biegają tu i tam, jak mrówki. Tylko, że w bieganiu mrówek jest sens, a w bieganiu ludzi nie zawsze.
       Ludzie tratują się nawzajem w przekonaniu swojej ważności i słuszności. Na koniec opuszczają ten świat z pustymi rękami. Przychodzą i odchodzą bez niczego. A przecież wszystko ma swój czas, i ten właściwy moment jest prawdziwym odkryciem. 
      
Na świecie jest mnóstwo chorób spowodowanych przekonaniami, a królową spośród nich jest depresja.

 
 Gdy osiągam stan skupienia w tym, co robię, przestaję zauważać, gdzie jestem. Ufam i zakładam, że na świecie są rzeczy, o których "fizjologom" się nie śniło. Jestem otwarty, ciągle się uczę, każdy człowiek spotkany na mojej drodze, jest dla mnie nauczycielem.
     Tekst przypisywany św.Tomaszowi z Akwinu:

- "Panie, Ty wiesz lepiej, aniżeli ja sam, że się starzeję ( powolutku ) i pewnego dnia będę stary. Zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat, przy każdej okazji.
Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Nie chcę być świętym, ale zgryźliwi starcy, to jedno ze szczytowych osiągnięć szatana".
  
         Wiem, że życie bywa nieprzewidywalne i zaskakujące:

Był człowiek, któremu lekarz powiedział, że umrze za trzy miesiące. Słowa lekarza wywarły na tym człowieku ogromne wrażenie, lecz wcale nie zamierzał umierać.
Cała historia skończyła się zaskakująco: - po trzech miesiącach umarł lekarz.

1 komentarz: