środa, 3 lutego 2016

Czekoladowa owsianka

Czyli budyń czekoladowy. 
Ci, którzy po raz pierwszy zetkną się z tym moim często powtarzanym daniem, wzruszają ramionami. Wiem, że mało kto tę owsiankę rozumie.
A przecież koń naje się owsa i może orać cały dzień!

> Odwiedził dziadek babkę. Coś wypili, jest miło, babka mówi
> > - Idź do mojej piwniczki po jakiś alkohol.
> > Dziadek zszedł do piwnicy, rozgląda się, a tam rząd zakurzonych butelek. Przetarł pobieżnie pierwszą: - ukazał się napis: KONJAK
> > wchodzi na górę, wypijają z babką butelkę i nagle czują silny popęd płciowy, wiec baraszkowali całą noc.
> > Rano babka mówi: - idź przynieś jeszcze jedną......
> > Dziadek schodzi i bierze drugą taką samą zakurzoną butelkę, ściera kurz tym razem dokładniej, a tu napis:
> > KOŃ JAK NIE MOŻE DAJ ŁYŻKE NA WIADRO WODY

Ludzie nie wnikają, że często są w tej owsiance poza płatkami owsa także rodzynki, orzechy. W sezonie jeżyny, poziomki, jagody, a zawsze jest masło lub olej słonecznikowy, lub oliwa z oliwek, cukier, lub miód, kasza manna no i kakao.
     Budyń jest na wodzie.
To jest bardzo pożywne danie. Robię ten budyń na gęsto. O mleku pisałem: - dorośli nie powinni pić mleka. Organizm dorosłego nie wytwarza już enzymu potrzebnego do trawienia mleka. Przetwory mleczne: jogurt, kefir, mleko zsiadłe tak. Mleko surowe, czy przegotowane nie.
      Budyń jem kilka razy w tygodniu od dzieciństwa i jakoś mi się nie znudził. Nie zwracam uwagi na komentarze, opinia innych mi wisi, ale czasami te komentarze powodują zabawną sytuację.

Idę z jednym gościem. Opowiadam o owsiance. Gość na to: - Wszyscy powinniśmy jeść nie tylko budyń owsiany, ale także zdrowe i zdrowie niosące placki owsiane nadziewane głodem.

Oczywiście powiedział to jako mięsożerca.
Więc usłyszał: - czy nie uważasz, że to, co jesz, to padlina? Jesz trupy. Czyli masz w brzuchu cmentarz!

Akurat szliśmy na przełaj przez gęsty las, gdy do idącego ze mną gościa dotarły słowa o cmentarzu. Wtedy zachwiał się, lecz nie zawadził włosami o gałąź już tylko z tego powodu, że był łysy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz