czwartek, 23 października 2014

Dlaczego samotnia - 5

   

Bieszczadzki komputer.....
Kiedy utkniemy na swej drodze, poczujemy gniew, urazę, poczucie klęski, będziemy mieć wrażenie, że jesteśmy w pułapce, zadajmy sobie pytanie: - jak mam sobie pomóc?
Przez to pytanie otwieramy się na głos duszy, czy też Anioła, który był cały czas przy nas, tylko go nie słuchaliśmy. To smutne, że wielu ludzi nie uświadamia sobie, że jest głos wewnętrzny i cała mądrość, odpowiedzi na wszystkie pytania są w nas i zawsze tam były !!!
Gdy szukasz guru – jesteś głupcem!
Nie ma większego guru dla ciebie, niż ty sam, uwierz w to.
Dusza-Anioł ma głos którym do nas woła. To są myśli i Znaki na Poboczu Drogi Życia. To są sytuacje krańcowe, o których pięknie pisze Eckhart Tolle.
Gdy droga zamknięta jest murem, to ten mur wydarza się po coś.
Wystarczy odczytywać te znaki z Pobocza i wiedzieć, że one po to są, abyśmy skręcili w boczną drogę, albo być może dalej jechali prosto. Nie uderzymy w mur, on zniknie. Ten mur to fikcja, on istnieje tylko w naszym umyśle.
Kiedy to przesłanie duszy – Anioła zrozumiemy, otworzymy się na głos wewnętrzny, tę naszą niepowtarzalną mądrość.
Aby udać się na poszukiwanie duszy, potrzebna jest chęć i odwaga.
      

Nasze zwątpienia są zdrajcą,
przez nie tracimy swoje dobro.
Możemy je zdobyć,
ale boimy się podjąć próbę.
Wiliam Szekspir

Jeśli odnajdziemy miejsce zwane duszą, zaczniemy postrzegać świat zupełnie inaczej niż dotychczas. Życie nie będzie już najeżone przeciwnościami, potworami i minami, lecz okaże się pełne posłańców, którzy objawią nam misję, abyśmy stali się radośni i czynili ze świata lepsze miejsce. Duchowy przewodnik, który mieszka głęboko w nas, posiada ważną tajemnicę - wiedzę o naszym przeznaczeniu.
 
Dusze starców

Piękne są dusze starców
jak białe obłoki wędrują z ławki na ławkę
spod krzaka kruszyny pod modrzew
chociaż ubrane są w zniszczone ciała
jak w niemodne płaszcze
Teresa Ferenc
     


Duchowe życie oznacza: jestem gotowy na spotkanie z Nieznanym, na niespodzianki i mam umiejętność podchodzenia do tych niespodzianek z ufnością, jak do rzeczy najważniejszych, bo one mogą dodać zapału i kolorytu temu, co do tej pory traktowałem jako rutynę.
Odkrycie w sobie miejsca zwanego duszą pozwala odkryć piękno, głębię, atrakcyjność i łaskawość życia. Od tej pory wiemy, że w naszym wnętrzu kryje się tajemnica, która pragnie, aby dać jej wyraz. Kiedy to wszystko sobie uświadomimy, poczujemy, że zamieszkaliśmy w innym świecie, kolorowym i radosnym.
 
Sztuka życia polega na umiejętności cieszenia się i
dostrzegania cudów w codzienności.
         Być może Zbyszek

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza