środa, 17 sierpnia 2011

Imiona Boga

IMIONA BOGA Kabała uczy , że istnieje imię zbudowane z 72 liter, natomiast podstawą jest tetragram JHWH i jego wartość 26.

Skupimy się na odkryciu Pierra de Fermata, jednego z najwybitniejszych francuskich matematyków XVIII wieku . Fermat zwrócił uwagę, że 26 znajduje się w ciągu arytmetycznym między dwiema liczbami , 25 i 27 . Pierwsza z nich jest kwadratem ( 5 do drugiej potęgi ) Druga jest sześcianem ( 3 do trzeciej potęgi ) Poszukiwał następnie innych liczb spełniających ten sam warunek, ale nie znalazł . Doszedł do wniosku, że 26 jest jedyną w swoim rodzaju . Jest wyjątkiem w całym matematycznym wszechświecie . Z geometrycznego punktu widzenia kwadrat jest powierzchnią, a sześcian objętością.
Liczba 26 stanowiłaby zatem wymiar pośredni między nimi, a ściślej – wymiar pozwalający przejść od powierzchni do objętości !.
Skrótowo : Hipogram tetragramu to 22 Metagram 39 ---------------------------------------------------------------------
Suma 61 610 to liczba Fibo A trzy światła nieskończoności ? ( trzy razy wartość liczbowa słowa - or - )
207 x 3 = 621 Przykazań – pouczeń w TORZE jest 613 ( ale podają też liczbę 633 )
Pomiędzy nimi 623 Adonaj – wartość liczbowa prosta 65 Jah -
Wartość 15 El - 31 Eloha - 42 , 86 ,21 , 345 , 499 .
Znamy cztery liczbowe rozwinięcia tetragramu : 45 , 52 , 63 , 72 . ----
22 znaki , które wyrył . Wyważał je , mieszał , stapiał i formował przez nie istotę wszelkiego stworzenia . 22 podstawowe znaki wprawione w koło . Przez 231 bram obracane jest to koło tam i z powrotem – oto znak słowa ---- ( Księga Stworzenia )
Alfabet hebrajski ma 22 litery. Astrologia i wolna wola Nie ma złych znaków ani złych momentów . W każdym przypadku człowiek może rozpoznać dobro i zamienić zło w dobro .
NIE MUSIMY ULEGAĆ ASTROLOGICZNEMU PRZEZNACZENIU ! Poddanie się gwiazdom jest klęską . Człowiek powinien wyrywać się przeznaczeniu .

Jeszcze Gematria : ojciec to 3 matka 41 ---------------------------------------------------------
Suma 44 ( dziecko ) Ojciec to - aw ( alef – bet ) alfa - bet Dziecko, 44, to suma dwóch alfabetów po 22 litery, ojca i matki .
Dłoń to 14.
Dłonie razem w modlitwie 28 .
Gdy pomnożymy 28 przez 20, czyli pierwszy z jej składników – otrzymujemy 560 – Drogę Wspaniałości .
28 x 8 ( drugi ze składników ) = 224 ( droga ) „ Sen „ z dodaniem kolel to 79 , a „ dobry sen „ , liczony tą samą metodą to 97 .
W całkowicie ukształtowanej Kabale z XIII wieku jest opowiadanie o uczniu i mistrzu. Ono ma tytuł: „Opowiadanie, które ma 700 lat.”
W księdze trzeciej < Rozmów z Bogiem >, napisanej w 2000 roku, są takie słowa : „ Daję Wam narzędzia, z pomocą których możecie odmienić swoje życie .
Wszystko, co się dzieje, stanowi zewnętrzny, fizyczny wyraz waszych najskrytszych myśli, wyborów, zapatrywań odnośnie tego , Kim Jesteście i Kim Pragniecie być . Dostrzegaj ciemność, lecz nie przeklinaj jej . Bądż raczej dla niej światłem, aby ją rozjaśnić .
Niech blask Twego światła wydobędzie z mroku tych, którzy w nim błądzą, abyście Wszyscy mogli wreszcie ujrzeć, Kim w Istocie Jesteście . Nie chowaj swego blasku pod korcem, lecz ponieś go w świat, aby oświecił innych . Niech godzina najczarniejszego zwątpienia stanie się Waszym największym darem . A obdarowani w ten sposób, przekażcie innym najcenniejszy dar : Ich samych . Idż więc i zmieniaj świat . Albowiem Wasze przeznaczenie przerasta Wasze najśmielsze oczekiwania . I wiedz to : Kocham Ciebie . Moja miłość zawsze będzie z Tobą, teraz i po wsze czasy. Nigdy Cię nie opuszczę .”

1 komentarz:

  1. Niesamowite, mam w zakładce Kabałę Luteriańską i czasem tam zaglądam ,to jest inny wymiar.Pozdrawiam panie Zbigniewie.

    OdpowiedzUsuń