sobota, 9 kwietnia 2016

Grawitacja planet i Ralph Elliott

Oto wpis z archiwum sprzed wielu lat. Przeczytałem go z sentymentem.
Jest czymś w rodzaju katechizmu gracza. Pisałem to także dla siebie, bo byłem wtedy poszukiwaczem na rynku CFD. I zdarzało mi się często niestety sprzeniewierzać się tym zasadom....

Bądź na rynku na luziczku.                                                                               Piękne to jest, ale nauczyć się niełatwo. Daj sobie luz, ale bądź jednocześnie odpowiedzialny za swoje pieniądze. (I życie, i życie)
Czytaj z Książki Życia. Gdy nie masz nastroju do wejścia na rynek – nie wchodź. Nie przyspieszysz, ani nie opóźnisz. Nie graj całością kapitału! Ucz się. A wiesz już, że nauka kosztuje. Lepiej uczyć się na małych pieniądzach.
Stawiam stopa bo rynek zawsze może mnie zaskoczyć.
Mam zarabiać, opierając się na kilku prostych zasadach AT.                                  W daytradingu na CFD angażuję nie więcej niż 10 % kapitału. To po pewnym czasie (rok?) stopniowo ostudzi emocje.                                                                 Mam zarabiać a nie mieć rację. Mieć rację to ego.
Szanuję swoje nerwy i kapitał. Szukam jedynej niepowtarzalnej metody inwestowania odpowiedniej dla mnie. Zmieniam interwały na wykresach aby zobaczyć jak najwięcej istotnych szczegółów. Wykresy giełdowe tworzą powtarzalne sekwencje. To są zapisane emocje ludzkie.                                        Strach i Chciwość. Emocje te ciągną indeksy akcji. Strach w dół. Chciwość do góry. Na końcu Strachu jest Panika. Na końcu Chciwości jest Euforia.                                                                                                                  Co powoduje, że indeksy zakręcają? Strach przechodzi w Chciwość? Potem na odwrót ? To grawitacja planet układu słonecznego działa na ludzi. A ludzie działają na giełdach.
Grawitacja planet jest przyczyną hossy i bessy. To ona powoduje cykliczność na rynkach finansowych.
Te dwa ostatnie podkreślone zdania są autorstwa Ralpha Elliotta.


Na obrazku wykres Nikkei 225 Weekly z 08 04 2016.

1 komentarz:

  1. drukuje sobie ten wpis i naklejan na scianie zeby zawsze pamietac po co ucze sie inwestowania. Rafał

    OdpowiedzUsuń