czwartek, 14 czerwca 2012

Jest taki most....nazywa się "tak".


Wejdź na most pod tytułem „tak”.
Chcę was nauczyć, jak mówić „tak" życiu, miłości, ludziom. Owszem, pojawiają się ciernie, ale nie ma sensu ich liczyć. Ignoruj je; skup się na róży. Jeśli twoja medytacja skupi się bardziej na róży, a róża wniknie głębiej w ciebie, kolce staną się mniejsze, niż są naprawdę. Pojawi się moment, w którym róża zawładnie tobą całkowicie. Wtedy na świecie znikają wszystkie kolce.
Zacznij przelewać swoją energię w „tak". Uczyń z „tak" swoją mantrę. Każdego wieczoru przed snem powtarzaj: „tak... tak...", i zestrój się z tym. Kołysz się w rytm tej mantry i pozwól jej otoczyć cię od palców stóp aż po głowę. Niech wniknie w cie­bie. Powtarzaj: „tak... tak... tak..." Niechaj taka będzie twoja modlitwa przez dziesięć minut. Później idź spać.
Wcześnie rano  usiądź na łóżku i znów powtarzaj: „tak", poczuj to słowo.
Gdy zaczniesz odczuwać negatywne emocje w ciągu dnia, za­trzymaj się - na ulicy czy gdziekolwiek jesteś. Jeśli możesz po­wiedzieć na głos: „tak... tak..." - dobrze. Jeśli nie, powiedz „tak... tak..." w myślach. Sprawdź, jak to działa. ( Osho ) --------------------------------------------------------------------------------------------------------------  Jest taki piękny most, w Toruniu nim znowu szedłem......Z tobołkiem cennych chwil. Tobołek przytulałem do serca i pilnowałem, aby go nikt nie ukradł. Upilnowałem i przeszedłem! A za mostem jest fontanna, przy niej zrobiłem dwa zdjęcia (Astronomiczne ). To miły gest faceta z Arizony, który odkrył planetoidę i nadał jej imię miasta, z którego pochodzi Pani Kopernik. Przypadkowy spacerowicz opowiedział mi, że Kopernik był kobietą. Zgodziłem się z nim skwapliwie, bo to prawda. Pani Kopernikowa miała parcie do wiedzy i brak siły przebicia w męskim świecie. Dlatego się maskowała. Mieliśmy w historii kościoła także kobietę - papieża. Papież - kobieta -urodził dziecko podczas procesji. Była niezła afera. Czytelnicy maile piszą.....kto ilu ludzi zabił. Czy nie czas przestać wytykać sobie statystyki? OK. Wszyscy zabijali wszystkich. Najwięcej ludzi ( 50 mln ) w obozach koncentracyjnych zgładzili Chińczycy, na drugim miejscu Rosja, dopiero potem Hitler. Co powiedział Churchill? - "Gdy zginie jeden człowiek - to tragedia, ale gdy zginie tysiąc, to tylko statystyka". Chodzi o to, żeby wytykać morderców. Pol Pota, który "załatwił" pół narodu Kambodży. Papieży z krwią na rękach. I wszelką inną komunistyczną swołocz. "Bo chodzi o to, żeby nie wpaść w błoto". Chodzi o to, żeby nie dać się wykorzystywać, nie dać się okradać. Z energii też. Tu mi się przypomina zdanie z książki o Ryszardzie Kuklińskim. - Narada w Sztabie Generalnym przy Rakowieckiej. Kukliński po trzech nieprzespanych nocach, ledwie siedzi na krześle. Kolega pułkownik mówi do niego; - "Ryszard, nie pracuj tyle, bo się wykończysz, znasz przecież to powiedzenie: - pracuj, a jak umrzesz, naplują na twój grób?

1 komentarz: