czwartek, 29 października 2015

Daty zwrotu astronomii finansowej

Nerwy na giełdzie.

Nowy komentarz do posta "GPW - HAWE" dodany przez Anonimowy :

to HAWE dało nam popalić straciłem 70% kapitału bo cena spadła w okolice 30groszy a teraz kisi się przed jedną złotówką i co dali????..... DALI ZAMAZALI.....sprzedać już czy czekać aż zniknie wszystko a może zaś bedzie 100zł

Nowy komentarz do posta "Kolory bieszczadzkiej jesieni" dodany przez Anonimowy :
jak te grzyby i liście mają się do inwestycji na GPW? Przecież z czegoś trzeba żyć, opłacić rachunki i inne koszty życia? Panie GURU , Jakie akcje kupić ? Anonimowy :

Nowy komentarz do posta "12 września - Wydarzenie na GPW w Warszawie" dodany przez Anonimowy : 
ciekawe co dzisiaj by powiedział Pan ZENON, czas zweryfikował jego błędne rognozy, nie ma czegoś jak prognozy bo to jest albo się uda albo nie , nie można nic prognozować bo wszystko o dupę rozbić, system i tak cię ogra i zostaniesz z zeremLudzie się denerwują. 
Jak to zwykle na giełdzie, która wywala emocje.
Pisałem o Hawe, takie rozważania tylko i proszę zwrócić uwagę ile lat temu to było. W tym czasie Wig -20 budował falę B, w przedziale 2000-2500, a Hawe spadało. Ile było sygnałów wyjścia z tego papieru? A stop gdzie? Stawiaj stopa, bo ci jaja urwie.....
Co teraz ? Nie wiem. Może Hawe wystrzeli w górę?
Nie jestem guru.
Ile razy piszę: - jeśli szukasz guru, jesteś głupcem?

Nie opieraj się na nikim, opieraj się jedynie na sobie. Na giełdzie trzymaj się AT, jeśli nie wierzysz w daty. Bo daty zwrotu to wiara, to czysta psychologia. Jeśli w nie uwierzysz – działają. To jest tak samo jak z Bogiem: - widziałeś Go? Bo ja nie. Pewnie ty Czytelniku także Boga nie widziałeś, czyli wierzymy w tego samego.
Jeśli nie wierzysz, że coś można zrobić, znajdź kogoś, kto o tym nie wie, i on to zrobi.
      Ludzie mają różne ideefix. Na przykład wierzą, że potrafią uzdrawiać. I uzdrawiają! I to jak!
To działa w ich przypadku. Natomiast gdy w coś zwątpisz..... dupa blada. Wszystko z myśli się bierze.
Gdy jest strata, pozostaje tylko szukać winnego. Poza sobą oczywiście.

Przypominam zdanie: - Niech się dzieje według wiary twojej.

Trzy wykresy. Na pierwszym Wig, kiedyś już sugerowałem falę B, która bywa o podwójnym szczycie. Jesteśmy w newralgicznym miejscu,
  

Dalej rysunek z wyrywkową numeracją fal, według zasady: szukaj piątek. Gdy do tego dodamy AT, naprawdę robi się czytelnie.
  

Kiedyś ten blog był bardziej giełdowo-edukacyjny, teraz już nie jest. Mamy kilka bardzo dobrych blogów giełdowych, tam inwestorzy znajdą bieżące porady. W astronomii finansowej pokazuję natomiast działanie dat zwrotu i to w sporych odstępach czasowych, na przykład teraz zamieszczam daty podane w maju.
Na rysunku brakuje właściwie tylko daty na dołek z 24 sierpnia.
Gdyby jednak ta data była podana, niektórzy mogliby zarzucić autorowi czary.
Widać także, że na razie SMA 55 stała się zaporą dla świeczek dziennych.
   

2 komentarze:

  1. Panie ZBYSZKU to co teraz bedzie na WIG-u jeżeli mieliśmy falę B z podwójnym sZczytem to teraz powinna być fala C , która zejdzie poniżej punktu A ???

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak Pan to robi, że gwiazdy mówią o datach zwrotu??? nie rozumię tego jak gwiazdy miały by wpływać na kursy INDEXÓW giełdowych??? przecież indexy są odzwierciedleniem kondycji finansowej spółek oraz gospodarek krajów to co do tego mają gwiazdy??? Bardzo proszę o wytłumaczenie

    OdpowiedzUsuń