piątek, 30 października 2015

Piękno ciała

Czy zwróciłeś uwagę na to, że czujesz swoje ciało tylko wtedy, kiedy cię coś boli? Czy masz świadomość posiadania głowy, kiedy cię ona nie boli?
    Kiedy twoje ciało jest całkowicie zrelaksowane, nie czujesz, że je posiadasz. 
W tym zapomnieniu pojawia się możliwość odkrycia tego, co także istnieje w tobie: - twojej istoty duchowej.
     W stanie rozluźnienia czujesz, że nie jesteś tylko ciałem, ale czymś więcej, czymś nieśmiertelnym. I wtedy żadna religia świata nie jest ci potrzebna, bo masz świadomość, że już jesteś osobą religijną. Być religijnym nie oznacza bowiem wiary w konkretnego Boga, w papieża, w jakąś ideologię. Religia to poznanie tego, co jest wieczne w tobie, co stanowi sedno twojego istnienia: - twoją własną boskość, piękno, wdzięk, chwałę.
      Zdarzają się chwile, kiedy bezwiednie wchodzisz w stan „na luziczku”.
Serdeczny śmiech, taki do rozpuku, nie ten nakazany przez umysł, ma działanie odprężające. To jest jedno z najlepszych lekarstw na złe samopoczucie. Jednak taki śmiech należy do rzadkości – został uznany za niewłaściwy przez tych, którzy są także przeciwnikami stanu odprężenia.
     Ludzkość została zamieniona w śmiertelnie poważny szpital psychiatryczny.
Nie jesteś tylko ciałem.....
   

Kiedy dotrzesz do sedna własnej istoty, poczujesz się odprężony. Życie nie będzie już ciągłym pragnieniem czegoś, lecz świętowaniem.
Na tym polega życie: - na wyprawie w głąb siebie. Tam w głębi jest ukryta świadomość. Jest ukryta jak skarb. Bowiem skarb ukrywa się głęboko, aby nikt nie mógł go ukraść. Bóg ukrył świadomość w samym rdzeniu twojego istnienia.
      Ty nic nie rób, tylko pozwól życiu stać się podróżą w głąb ciebie. Używaj ciała, kochaj je – ono jest pięknym mechanizmem, cennym podarkiem, jego tajemnice są wspaniałe, ale nie utożsamiaj się z nim.
Ciało jest jak samolot, ty jesteś pilotem. Samolot jest pożyteczny i piękny, ale nie jest tym samym co pilot. To pilot kieruje samolotem. Korzystaj z ciała jak z pojazdu, lecz pozwól świadomości nim kierować.

Człowiek mieszka w ciele, ale nie jest ciałem. Ciało bywa tak piękne.....
   


Ono powinno być kochane i szanowane, ale nie możesz zapomnieć, że ty tylko je zamieszkujesz
Mieszkać w takim ciele.......
   

Zamieszczone wizerunki to nie są zdjęcia.
  

Ponieważ mam czas, to myślę. 
I wymyślam jakie miejsca odwiedzić. Wpadłem na pomysł, żeby zobaczyć czy grzyby rosną także w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie
Rosną.
Coś tam uzbierałem, porobiłem zdjęcia, ale chwilowo dość zdjęć grzybów. Po zbiorach poszedłem na wystawę obrazów do pawilonu obok palmiarni.
Tytuł wystawy: Kwiaty Polskie. Wśród bajecznych obrazów kwiatów i krajobrazów, znajdowały się także zamieszczone teraz malowidła olejne.
Oto wizytówka faceta, który jest autorem tych prac.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz