piątek, 28 kwietnia 2017

Miłość to kwiatMiłość jest kwiatem, który rzadko zakwita. Miliony ludzi żyją w błędnym przekonaniu, że kochają, że potrafią kochać.
        Ale jest to tylko ich przekonanie.
Miłość zakwita bowiem tylko wtedy, gdy znika wszelki lęk. Miłość jest tylko wtedy, gdy jesteś otwartym i nie masz nic do ukrycia.
Kiedy prawdziwie pokochasz nie będziesz potrzebował medytacji, ani modlitwy.
Dzięki miłości wszystko samo przyjdzie do ciebie. I Bóg także. To właśnie miał na myśli Jezus mówiąc: Miłość jest Bogiem.
Kabir powiedział:
  • Patrzę na ludzi......
Tak bardzo się boją, lecz nie mogę zrozumieć dlaczego.
Nie mają przecież niczego do stracenia. Są podobni do człowieka, który jest nagi, lecz nie idzie do pobliskiej rzeki, żeby się wykapać. Obawia się że zamoczy ubranie, a gdzie je wysuszy?
                                                           Taka jest właśnie sytuacja w lęku.
                                                                                                   
Jesteś nagi, nie masz ubrania, ale zawsze się o nie obawiasz.
Cóż możesz stracić?
Nic
Śmierć zabierze twoje ciało. Cokolwiek masz zostanie ci odebrane.

Nie powinieneś się bać. Nic nie powinno ciebie zranić. Lęk bierze się wyłącznie z tresury społecznej, z fałszywych poglądów narzuconych ci przez rodziców i tłum. Przekonano cię, że musisz się chronić, nie wolno się odkrywać, masz być gotowy do walki, każdy człowiek jest twoim wrogiem, każdy jest przeciwko tobie.
        A tak nie jest.
Każda osoba skupia się głównie na sobie, nie na tobie. Nie ma się czego bać, Szukaj głębokiego zadowolenia, ono jest oznaką miłości.

Miłość uczyni cię wolnym od pragnień. Pragnienia wynikają bowiem z braku zadowolenia. Pragniesz, bo myślisz, że jeśli będziesz coś miał, przyniesie ci to zadowolenie.
Porzuć więc lęk, bądź wolny od strachu, stań się otwarty. W tym procesie doznasz odrodzenia. Pojawi się w tobie nowa jakość.
   

1 komentarz:

  1. "Bóg jest miłością" a nie " miłość jest Bogiem" bo to może mieć całkiem inne znaczenie 11:11

    OdpowiedzUsuń