poniedziałek, 6 lutego 2012

TYLKO JEDEN WSKAŹNIK


Ktoś napisał: wskaźniki straszą.....nikt nikogo nie straszy. RSI na Wigu 20, na przykład osiągnął historyczny poziom wykupienia. On nie straszy. Jest tylko wysoko. To tak jak ze szklanką, która jest albo do połowy pusta, albo do połowy pełna. Czy może być pusta? Czy kiedykolwiek jest pusta? Nie, bo gdy wylejemy płyn, na jego miejsce wchodzi powietrze. Ale to już filozofowanie, czyli dzielenie włosa na osiem. A takie rozważania są upierdliwe. Natomiast osiem, czyli oktawa dobrze wygląda jako SMA 8. Dziś knot świecy dziennej oparł się na spadku o wzrostową linię trendu. I jeszcze jedna linia trendu na obrazku.

2 komentarze:

  1. Prosze sobie przesledzic optimusa - rsi w silnych trendach moze isc nawet kilka miesiecy pod poziomem 90. Optimus lub jak kto woli cdred szedl ponad 2 miesiace na rsi > 80.

    Opory sa zbyt widoczne na wigu - bedzie niespodziewajka w stylu np.: odbicie w dol - pobiora ski ludzie i dalej w gore naruszenie wtedy zmienia na k - i wtedy nagle reka w nocniku bo pulapka zadziala. Ale to juz filozofowanie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta szklanka jest po prostu za duża, a nie pusta czy pełna...

    OdpowiedzUsuń