środa, 15 lutego 2012

Ewangelia świętego Tomasza


Jezus rzekł do nich:--------

"Jeżeli pościcie

grzech poczniecie przeciwko sobie;

a jeśli modlicie się

będziecie potępieni;

gdy zaś jałmużnę dajecie

zło zalęgnie się w duszach waszych.

Kiedy udacie się w odległe krainy

i wędrujecie po okolicy,

i przyjmą was tam,

jedzcie to, co przed wami postawią

i uzdrawiajcie chorych pośród nich.

Albowiem to, co wchodzi w usta wasze nie kala was,

to zaś, co z ust waszych wychodzi, jest tym właśnie, co was kala".

ewangelia wg Tomasza

Mam nadzieję, że zrozumiesz te dziwne słowa. Łatwo o błędne rozumienie, a z kimś takim jak Jezus zawsze może tak być, zrozumienie jest prawie niemożliwe, wyraża on bowiem prawdę, a ta zawsze jest paradoksalna; człowiek nie jest gotów jej wysłuchać, nie jest scentrowany.

Rozumiemy wszystko poprzez umysł, a umysł to plącze, miesza i interpretuje, i wtedy te słowa stają się niebezpieczne. Tych słów nie znajdziesz w autoryzowanej wersji Biblii. Opuszczono je, bowiem są niebezpieczne! Można je znaleźć, ale nie w wersji autoryzowanej, nie w Biblii, w którą wierzą chrześcijanie. Kiedy Jezus zwracał się do ludzi, jego słowa notowało także wielu innych i te zapiski przetrwały. Znaleziono je przed paroma dziesiątkami lat w jaskini w Egipcie.

Wszystko, co tutaj omawiamy, pochodzi z odkrytego tam zwoju. Nie ma on nic wspólnego z wersją „zatwierdzoną" przez autorytety; takie autoryzowane wersje zawsze są nieprawdziwe, nie może być inaczej. Gdy tylko zorganizujesz jakąś religię, duch umiera; coś raz zorganizowane staje się martwe. Nie można też zapominać o żywotnych interesach... Jakże miałby watykański papież rzec: „Jeżeli pościcie grzech poczniecie przeciwko sobie"? Nikt nie będzie pościć. „Jeśli modlicie się będziecie potępieni"? Ludzie przestaną się modlić. „Gdy zaś jałmużnę dajecie zło zalęgnie się w duszach waszych"? Koniec z datkami... Jak miałaby przetrwać tak potężna organizacja, jaką jest Kościół? - Osho

2 komentarze:

 1. Nie będę wchodził w paradę autorowi bloga ,i podawał daty do końca np marca, ale mnie wyszło ,że dzisiaj jest prawdopodobny zwrot na eur/usd i na fw20, na 15.02.2012 +- 1 dzień nie więcej.  Dzisiaj dzień Białego zwierciadła , baczni się mu przyglądam i jednocześnie od tygodnia mamy 8-y miesiąc w Tzolkin w tym miesiącu zmaterializuje się program roku.
  poprzednio w siódmym mieliśmy tzw. "siłę zapłonu" od siły zapłonu zależy jak zrealizujemy program roku. Czy była siła zapłonu i czy można to odnieść do np: eur/usd?
  Odpowiadam :?
  TAK można.Jak na to grac i czy w ogóle da się na to grać?
  Nie , nie da się grać.trzeba mieć system DAT + AT + Święty spokój
  poco więc o tym piszę?
  może dlatego:

  Jaźń.

  Natura jest wieczna, ponieważ nie ma Jaźni.

  Zatem Mędrzec:
  Służy swojej jaźni ostatni, a okazuje się, że została obdarowana jako pierwsza;
  Widzi swoje ciało jako poddane przypadkowości, a okazuje się, że ono trwa.
  Ponieważ nie służy swojej Jaźni, jest zadowolony.

  Pozdrawiam
  KIN 115 NSO

  OdpowiedzUsuń
 2. ok ,centrowanie papuasa lub eskimosa da inne efekty,miło jest być sytym :).

  OdpowiedzUsuń