wtorek, 28 lutego 2012

RÓWNOWAGA I STRES


Wykresy giełdowe podążają w swoim tańcu. Inne blogi koncentrują się tylko na giełdzie. Są ważne i potrzebne. Ale prawdziwe piękno jest w różnorodności. Ten blog nie jest adresowany tylko do inwestorów, a treści tu zawarte są kontrowersyjne i często nie będą rozumiane przez zwykłych Kowalskich. Czytelniku, Czytelniczko, - jeśli do Ciebie trafiam, jesteś fantastyczną osobą. Zależy mi na Tobie. Odrzucam wiele komentarzy piejących z zachwytu nad treściami Astronomii. Bardzo dziękuję, i przepraszam, że to robię, ale chcę zachować równowagę. Pozytywne opinie są ważne, ale bez przesady. Krytyczne posty są tak samo ważne - jeśli tylko niosą ze sobą merytorykę, będą zamieszczone. Czytelniku, Czytelniczko! - forsuję przesłanie - nie jest ważne co ludzie o tobie mówią, ważne, co Ty o sobie myślisz. To komfort móc sobie na to pozwolić? To mam szczęście bycia w komforcie! I wszystkim życzę komfortu. Wystrzegajmy się natomiast stresu. Stres zabija. ----------

Związek między stresem a chorobami ciała jest w naszych czasach powszechnie znany. Ocenia się, że stres jest w Sta­nach Zjednoczonych odpowiedzialny za 2/3 wizyt w gabinetach lekarzy rodzinnych, a według US Center for Disease Control (Amerykańskie Centrum Prewencji i Monitorowania Chorób), jest przyczyną połowy zgonów Amerykanów poniżej 65. roku życia. Przewiduje się, że do 2020 roku przyczyną pięciu z dziesię­ciu głównych problemów zdrowotnych na świecie będzie stres.

We współczesnym świecie ludziom trudno jest zrównoważyć wysokie wymagania, stawiane przez pracę, rodzinę i społeczeń­stwo, z koniecznością przeznaczania pewnego czasu na własny odpoczynek i relaksację. Zbyt często nasza strategia postępowania ze stresem ogranicza się do wypicia jednego czy dwóch drinków po południu lub łykania tabletek nasennych.

Wprowadzenie równowagi pomiędzy pracą i zabawą, stresem i wypoczynkiem, zobowiązaniami i swobodą nie wiąże się bo­wiem jedynie z pokonaniem stresu. Potrzebne jest także odkry­cie i rozwinięcie wewnętrznej mądrości duszy, która wie, czego nam brak, i powie, jak to osiągnąć, jeśli tylko znajdziemy czas, by się w nią wsłuchać.

Każdy z nas jest niepowtarzalny i odpowiedzialny za swoje własne życie. Każdy z nas angażuje się też w związki z unikalnymi i niepowtarzalnymi ludźmi w tańcu, zwanym Życiem. W tańcu tym czasem zda­rza się nadepnąć komuś na palce i wywołać czyjąś złość. Zdo­bycie wiedzy, jak lepiej kochać, ale także - gdy to konieczne - jak lepiej walczyć, stanowi część przywracania równowagi i harmonii naszemu życiu.-- (równowaga na przykładzie żyrandola w akademiku)

2 komentarze:

  1. eeeeehehehehh uśmiałem się prawie do łez.... jak zobaczyłem ten żyrandol........
    Przepraszam , że nie merytoryczny wpis ,....ale czy zawsze musi być merytorycznie

    KIN 115 NSO

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie zarzucaj tych tekstów, bo z Twojego bloga daty i analiza rynków interesuje mnie najmniej. Zawsze czekam na wpisy dotyczące duchowości i "pracy" nad sobą. AT mogę przeczytać wszędzie, a i tak najlepiej mi ze swoją, natomiast takich trafnych uwag a propos tego, co jest w życiu cenne nie można znaleźć praktycznie nigdzie indziej :) I chociaż do tej pory nie komentowałem żadnego ze wpisów, na każdy nowy reaguję wewnętrznym uśmiechem. Pomagają, uspokajają, przywołują do porządku, gdy za bardzo zaczynam wchłaniać otoczenie.

    OdpowiedzUsuń