środa, 13 stycznia 2021

Wilczy teren

 Przemarzłem. Zgrabiałe palce ledwo obsługują telefon. Robię ostatnie zdjęcia oblodzonych sosen i wio w dół!


Wiatr został na górze, a kiedy znalazłem się na dole, okazało się, że tak rozgrzałem się zbieganiem, że aż gorąco poszło w uszy. Znaczy że krew dobrze krąży. Teraz naprzód panie Zbyszku! Idzie mi się tak dziwnie lekko, czuję się przewietrzony, nawet jakby uskrzydlony. Wokół ogrom białośnieżnego świata, a we mnie Radość  przez duże R. Skąd taka Radość? Ano stąd, że mam dwie zdrowe rączki, dwie nóżki i żyję. Czyż to nie wystarczy, żeby chciało się chcieć? I jak rzekł był klasyk: - zaprawdę powiadam wam przypomina się fragment (Upaniszady):

Tak przeogromna jak przestrzeń wokół nas, jest maleńka przestrzeń w twoim sercu. Odnajdziesz w niej niebo i ziemię, ogień i powietrze, słońce i księżyc, błyskawice i konstelacje gwiazd, cokolwiek należy do ciebie tu na dole i to, co nie należy, wszystko to zgromadzone zostało w tej maleńkiej przestrzeni twojego serca.

Proza życia ściąga atoli na ziemię - budzi się głód. Sięgam po pół tabliczki czekolady, o której całkiem zapomniałem, a teraz jak znalazł. Zajadam i myślę oczywiście o jedzeniu.

Wytwarzamy dziesiątki tysięcy ton taniej żywności pozbawionej wartości odżywczych. Żywności zaprawionej chemią, powodującej jedynie otyłość i choroby. Obniżona odporność i choroby napędzają zyski przemysłu farmaceutycznego. Ten przemysł w założeniu miał ratować ludzkie życie, a zaczyna skupiać się na ratowaniu organizmu przed truciznami, dostarczanymi w używkach, jedzeniu, powietrzu i suplementach diety. Czy zauważyliście już, jak bardzo reklamy ogłupiają? Podsuwają tysiące rzeczy które możesz sobie kupić, aby poprawić nastrój, bo tak naprawdę masz już wszystko, co powinieneś mieć. Reklamy zalecają środki na odchudzanie, a rozumny człowiek powinien dostarczać organizmowi to co powinien i to w rozsądnych ilościach, a nie to, co może. Rozumny człowiek wie, że warto prowadzić zdrowy tryb życia, uprawiać sport, bo to zapewni sprawność i zdrowie do końca dni, które każdy ma przypisane.

Jest tylko jedna istota na Ziemi, sięgająca po rzeczy, które mu szkodzą. Nie robi tego żadne inne stworzenie. Tą istotą jest człowiek – podobno Korona Stworzenia. Uważam, że ludzie XXI wieku mają umysły zatrute przez podłe wzorce, mające zrobić z nich tłum baranów – ciemną masę, którą decydenci ulepiają, aby nią sterować. Kilka lat temu kursował dowcip: - „Polski kapłan zgłoszony do Nagrody Nobla z fizyki, za odkrycie metody sterowania Ciemną Masą przy pomocy fal radiowych”. W tym dowcipie jest zawarta gorzka prawda.

Powoli zapada zmierzch, zbliżam się do przełęczy i dostrzegam świeżutki trop wilka. No tak, przecież idę przez wilczy teren.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza