Co można wyczytać z symulatora ruchu planet.
Dwa obrazki z datą stycznia 2021.
Planety odległe i duże – Saturn i Jowisz ustawiły się po przeciwnej stronie Słońca w opozycji do Ziemi.
Przypominam, że oprócz Słońca, które
kiedyś było bogiem, także Jowisz w
czasach rzymskich był tak samo czczony. Sławny okrzyk: - na
Jowisza! Dziś został przerobiony na – o
Boże! Jowisz jest 345 razy
większy od Ziemi, więc pomimo
odległości ma duże znaczenie grawitacyjne.
Pozostałe planety w układzie: - Mars w jednej linii z Wenus, ale po przeciwnej stronie Słońca (opozycja). Ziemia w takim samym układzie z Plutonem.
Czemu styczeń? Podawałem 9 stycznia jako datę zwrotu dla Wigu 20, wynikającą z harmoniczności.
Ciekawe układy planetarne mamy również na poniższych obrazkach. Pierwszy pokazuje co było, drugi wybiega w przyszłość.
Przypominam, że działanie grawitacyjne planet wpływa na decyzje inwestorów (odkrył to Ralph Elliott – ten od fal na wykresach giełdowych), jednak należy pamiętać, że data z symulatora jest tylko uzupełnieniem AT. Do ważnych, a zarazem prostych narzędzi AT należą na przykład linie trendu. Poniżej Wig 20 weekly.
Poniżej inny wykres – ciekawostka czasu poszukiwań na liniach trendu. Dziś patrzę na ten obrazek z sentymentem. Data niby się zgadza, ale poziom w tej dacie prognozowanej był niższy o 300 punktów od tego co wynikło. Niby niecały rok i poziom osiągnięty. Jednak diabeł tkwi w szczegółach – tu w słowie „niby”. Na giełdzie, zwłaszcza gdy jesteś daytraderem w CFD, nie ma na to słowo miejsca. Poza tym linie są poprowadzone „życzeniowo”, niezgodnie z zasadami. Przecież tylko rynek pokazuje prawdę, czyli nie wolno lekce sobie ważyć punktów ekstremalnych. Także odcinki czasowe z obrazka są równoletnie, azaliż był to etap poszukiwań, który można nazwać „ciepło, ciepło”. Bo chyba znasz Czytelniku zabawę w zimno, ciepło, gorąco? Ale zwyżki zdecydowanej, jak widać oczekiwałem.
Tak wiele spraw dotyczących człowieka da się przedstawić graficznie. A co ciekawe za pomocą sławnych pięciu fal Elliotta. Na przykład wykres poniższy, tu akurat piątka spadkowa.
Czy można prosić o sugestię odnośnie daty zwrotu na wig20? W którą stronę? :) Dziękuje i pozdrawiam (i liczę na szkolenia w 2021 roku!)
OdpowiedzUsuńSkoro jest do data zwrotu, to ja rozumiem, że kierunek "powinien" być odwrotny do aktualnego.
UsuńWitam Panie Zbigniewie, co to za wykres z czarnym tłem?
OdpowiedzUsuńBardzo fajny post Panie Zbigniewie.
OdpowiedzUsuń